Czy zarząd wspólnoty mieszkaniowej ma prawo samodzielnie podjąć decyzję określającą max. ilość parkowanych pojazdów przez właścicieli na parkingu wspólnoty?

Dodano: 26 czerwca 2017
Pytanie: W naszej wspólnocie zarząd określił, że właściciel może parkować max. dwoma pojazdami. W tej sprawie zarząd wydał pieniądza wspólnoty (bez uchwały) na tzw. identyfikatory dla wszystkich właścicieli zobowiązując ich do umieszczania za szybą pojazdów. Nadmieniam, że lokali mieszkalnych jest więcej niż miejsc postojowych. W mojej ocenie zarząd takich uprawnień nie posiada (również i wspólnota) gdyż zgodnie z ustawą o własności lokali (Art.12.1) właściciel lokalu ma prawo do współkorzystania z nieruchomości wspólnej zgodnie z jej przeznaczeniem.

Uzyskaj pełen dostęp do serwisu!

Skorzystaj z możliwości zadawania pytań ekspertom prawnikom!

Ponadto zapewnisz sobie dostęp do:

  • szkoleń wideo dla zarządców nieruchomości,
  • narzędzi (wzorów dokumentów, orzeczeń, aktów prawnych, ebooków),
  • na bieżąco aktualizowanych informacji o zmianach w prawie (24h/dobę).

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Możesz także wykupić dostęp jednorazowy:

PayU »
12.18 zł brutto
SMS »
12.30 zł brutto

Możesz nam zaufać:

Przetestuj serwis PrawoNieruchomosci24.pl przez 5 dni za DARMOZałóż konto testowe

x
Sprawdź inne nasze serwisy
Portal FK www.ewiedzafk.pl www.eserwisksiegowego.pl www.portaloswiatowy.pl Portal BHP Portal ZP www.eprawobudowlane.pl

Portal Nieruchomości Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone Wiedza i Praktyka

wiper-pixel