„Nowa Geodezja w praktyce” patronem VI Konferencji Technicznej „Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK” organizowanej przez firmę Geo-System w Jachrance

Dodano: 9 października 2019
71091058_2505003006214752_6842463676595699712_o

Konferencja była przeznaczona dla pracowników starostw. Podczas spotkania dużo mówiło się o automatyzacji zadań realizowanych przez ODGiK-i, duży nacisk położono również na integrację z dokumentacją będąca podstawą zmian, m.in. na automatyczną obsługę zawiadomień o nadaniu numeracji adresowej, która dzięki integracji z systemami iMPA w gminach jest obsługiwana automatycznie.

Honorowym gościem wydarzenia był Główny Geodeta Kraju Waldemar Izdebski, który w swojej prelekcji poruszył tematy związane z obecnymi zadaniami realizowanymi przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii oraz poinformował o etapie, na jakim znajduje się nowelizacja ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne.

Ponadto swoje wystąpienia wygłosili m.in. przedstawiciele z Ministerstwa Cyfryzacji - Anna Weber oraz Daniel Mitura, prezes Geo-System Zbigniew Malinowski, Dyrektor Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii Rafał Władziński oraz przedstawiciel GIS Support Michał Drożdż.

Ważnym punktem konferencji było wręczenie nagród. Specjalne wyróżnienia od firmy Geo-System trafiły do:

• powiatu wołomińskiego za przekroczenie pułapu 100 tys. prac geodezyjnych zgłoszonych i przetworzonych automatycznie za pomocą technologii iGeoMap/ePODGiK,

• miasta Chełm za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze geodezji i informacji przestrzennej,

• Jerzego Wiktorko, byłego geodety powiatu poznańskiego, za otwartość na innowacje.

Nagrodę za największą liczbę prac geodezyjnych zgłoszonych w technologii iGeoMap/ ePODGiK otrzymał Cezary Urbanowicz, a za największą liczbę złożonych operatów elektronicznych – Biuro Usług Geodezyjnych Grażyna i Czesław Waldemar Żółkowscy.

W plebiscycie na najlepszy ośrodek dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej działający w technologii iGeoMap/ePODGiK I miejsce ex aequo zajęły ośrodki w Mińsku Mazowieckim i Wejherowie, a III – ośrodek w Pruszkowie.

Konferencja zgromadziła około 120 osób i była świetną okazją do wymiany doświadczeń i poznania nowych regulacji prawnych oraz inspiracją do zastosowania innowacyjnych rozwiązań.

Możesz nam zaufać:

Przetestuj serwis PrawoNieruchomosci24.pl przez 2 dni za DARMOZałóż konto testowe

x
Sprawdź inne nasze serwisy
Portal FK www.ewiedzafk.pl www.eserwisksiegowego.pl www.portaloswiatowy.pl Portal BHP Portal ZP www.eprawobudowlane.pl

Portal Nieruchomości Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone Wiedza i Praktyka

wiper-pixel